انجمن علمی مهندسی و مدیریت ساخت
دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقيقات تهران 
قالب وبلاگ
نويسندگان

سال نو مبارک


امیر حسین

[ ۹۰/۱۲/۲۹ ] [ 19:35 ] [ انجمن علمی ]

دکتر مهدی قالیبافیان  استاد برجسته  دانشکده مهندسی دانشگاه تهران و  پدر علم  بتن ایران  مسلط به زبانهای ترکی آذربایجانی و ترکی استانبولی و فرانسوی  و انگلیسی بود.


تحصیلات
استاد بعد از گذراندن مقطع متوسطه در دبیرستان فردوسی در شهر تبریز به تهران آمد و در دبیرستان شرف با معدل بالا به پایان رساند.
ابتدادر دانشگاه تهران گرچه به پزشکی هم علاقمند بود با رشته فیزیک آغاز کرد.
قبل از اعزام به کشور فرانسه ( ساختمان بتن آرمه فیلیپس اولین سازه بتن آرمه کشور که مقاوم در برابر زلزله بود ) و ( چندین درمانگاه برای تامین اجتماعی ) از جمله کارهای دو ساله ایشان میباشد.
 در23 سالگی اولین بار رئیس کارگاه قطعه اول راه (آوج – پهلوی) بود .
 در سال ۱۳۳۸ با کسب  ( رتبه اول )  در بین تمام فارغ‌التحصیلان تمام رشته‌های دانشکده فنی  در بهمن ماه سال ۱۳۴۰شمسی برای ادامه تحصیل عازم ( فرانسه ) گشت ضمن تحصیل به همکاران پژوهشی انجمن علمی اروپایی بتن ((FIB)) پیوست در تیر ماه ۱۳۴۳شمسی از هر دو تز  دکترای  خود با درجه بسیار ممتاز دفاع نمود و به لحاظ اهمیت موضوع تز دکترا و درخواست انیستیتو فنی ساختمان وساخت و ساز عمومی کشور فرانسه     ( I.T.B.T.P ) به چاپ و نشر آن همت گذاشت و در ۱۴ مرداد ۱۳۴۴ شمسی پس از اخذ دکترا و چاپ تز خود به ایران بازگشت.

پس از تحصیل
طراحی و محاسبه صدها پروژه عمرانی از قبیل ساختمان چاپخانه و ادارات مرکزی ( روزنامه اطلاعات ) ، ( ساختمان مرکزی بیمه تامین اجتماعی )،( تهیه طرح و طراحی مجتمع ماشین سازی تبریز )،( مجموعه ساختمانهای دانشگاه کرمان )،( بهسازی استادیوم آزادی )و ( ساختمانهای واحد اول و دوم کارخانه سیمان صوفیان )و( آشیانه شماره 3 فرودگاه مهرآباد )و  ( مشارکت در ساخت بیش از ده ها کارخانه سیمان )و 150 طرح بهسازی کوچک و بزرگ که در هریک از آنها دنیائی از ذوق و سلیقه و ابتکار و نوآوری می توان یافت از جمله خدمات ارزشمند استاد در بخشهای اجرائی بوده است .
در طول دهه های گذشته دکتر قالیبافیان در تدوین (( استانداردها و آئین نامه های ملی )) نیز مشارکتی همیشگی و موثر داشت .
 (1) مشارکت در تدوین 13 استاندارد ملی در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی (2)  19 نشریه از نشریات فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از جمله آئین نامه بتن ایران ( آبا ) (3)  10 مبحث از مباحث مقررات ملی ساختمان و استاندارد مهارت و یک جزوه آموزشی در چارچوب صندوق کارآموزی و آئین نامه طرح و محاسبه پلها در برابر زلزله و 5 نشریه در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و آئین نامه 2800 طراحی ساختمان در برابر زلزله و دهها طرح و پژوهش و مقاله علمی و فنی از جمله فعالیت های دیگر ایشان بوده است .
تحریر 18 جلد کتاب و نشریه به زبان فارسی ، 2 کتاب به زبان فرانسه ، 8 جزوه درسی و تألیف بیش از 80  مقاله به زبانهای فارسی ، انگلیسی و  فرانسه در کارنامه درخشان   ایشان ،  تنها بخش کوچکی از فعالیت های استاد بوده که بصورت مکتوب در آمده و البته سخنرانی های علمی ایشان که در سمینارهای مختلف بین الملل ارائه را می توان به این لیست افزود .
استاد همکاری سازنده و موثری با انجمن های علمی و مهندسی داخل و خارج کشور نیز داشت و در تاسیس بسیاری از آنها نیز هیأت مؤسس بود . به عنوان مثال ::
انجمن مهندسان محاسب ساختمان (1348) ، انجمن مهندسان ژئو تکینک ایران ، انجمن مکانیک خاک و مهندسی پی ایران (1351) ، کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران و انجمن بتن ایران (1379) و در تشکل های دیگری نیز بعنوان عضو فعال و اثر گذار بوده اند مانند : کمیته بین الملی بتن CEB سابق و فدراسیون بین المللی بتن FIB فعلی از سال 1963 ، کانون مهندسین ایران ، جامعه مهندسان مشاور ایران.
در سال ۱۳۸۰ انیستیتو مصالح ساختمانی گروه عمران دانشکده فنی را تأسیس نمود. وی هم‌زمان به تدریس مهندسان شاغل نیز مشغول بود.
رئیس:: 
انجمن بین الملی مهندسی پل و سازه IBSE از سال 1992 جامعه مهندسان مشاور درسالهای 1358 و 1359 ،  کمیته ملی سدهای بزرگ ایران ، انجمن بین الملی مهندسی پل و سازه IBSE از سال 1992 و  عضویت در نظام مهندسی ساختمان و تأسیسات ( از بدو تأسیس ) و  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ( از بدو تأسیس ) و عضویت در اولین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران و انجمن مدیران فنی و حرفه ای ازجمله کانون هائی بود که اعضای قدیم و فعلی آن همواره به بودن استاد در این انجمن ها افتخار خواهند کرد .
اگر چه محدودیتهائی برای قبول مسئولیت در برخی انجمن ها و سازمانهای مهندسی برای ایشان ایجاد شد و رقیبان که غرضی جز حسادت نداشتند تا حذف  ایشان از سازمان مهندسی نیز پیش رفتند.
اما حرف همانی بود که آقای سید محمد خاتمی به هنگام معرفی دکتر مهدی قالیبافیان از سوی فرهنگستان علوم بعنوان مهندس برجسته کشور گفته بود :
"ما می دانیم که حق شما بسیار  بیشتر از اینهاست اما خود شما هم می دانید که چقدر درباره شما دست ما را بسته اند ."
در کنار همه این فعالیت های حرفه ای و خدمات ارزنده به مدیریت اجرائی ، صنعتی ، علمی و دانشگاهی آنچه که ایشان را در مقام ممتازی قرار داده است ، اهتمام ایشان به تدوین نظام اخلاق مهندسی در کشور بود و دائماً به این نکته تأکید داشت
" اول انسان باش و سپس مهندس "


آثار
از وی بیش از ۱۸ كتاب ونشریه، به زبان فارسی، ۲ كتاب به زبان فرانسوی، ۸ جزوه درسی، بيش از ۸۰ مقاله به زبان فارسی، ۱ مقاله به زبان فرانسوی و ۲ مقاله به زبان انگليسی درباره طرح، محاسبه، اجرا و بهسازی ساختمانها به جای مانده است.
سمینار‌ها و سخنرانی‌ها
او در بيش از ۷۰ سخنرانی در مجامع مختلف داشته است.
تولد و مرگ
دکتر مهدی قالیبافیان در سال ۱۳۱۴ در تبریز دیده به جهان گشود و در روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۶ در تهران به دیار باقی شتافت. پیکر ایشان روز یکشنبه ۲۷ خرداد از مقابل دانشکده فنی دانشگاه تهران تشیع شد.

روحش شاد.


منبع : کارگروه مهندسی مدیریت پروژه (www.pme-gw.com)


امیر حسین


[ ۹۰/۱۲/۲۸ ] [ 19:0 ] [ انجمن علمی ]

به گزارش ایسنا؛ محقق ايراني و دارنده فوق دكتراي «مديريت تصميم‌گيري» از دانشكده «طراحي سيستم‌هاي مهندسي» دانشگاه «واترلو» كانادا، برنده جايزه بهترين مقاله علمي سال ۲۰۱۱ «انجمن علمي مهندسان عمران امريكا» (American society of civil Engineers) شد.

دكتر سعيد يوسفي، عضو هيأت علمي گروه «مديريت پروژه و ساخت» دانشكده معماري دانشگاه تهران در مقاله ارائه شده خود با عنوان "attitude-based negotiation methodology for the management of construction disputes” تلفيقي از مفهوم طرز تفكر با مدل‌سازي‌هاي پيشرفته مهندسي مذاكره در پروژه‌هاي مهندسي را ارائه كرد و مقاله وي به دليل تلفيق نوآورانه مفاهيم علم روانشناسي در علوم مهندسي و ساختار بديع نگارش مقاله توسط هيات داوران انجمن مهندسان عمران آمريكا برنده جايزه بهترين مقاله علمي سال ۲۰۱۱ انجمن شناخته شد.


يوسفي كه دانش آموخته مهندسي عمران دانشگاه صنعتي شريف بوده و تحصيلات خود را در مقطع كارشناسي ارشد «مديريت ساخت»، دكتري «مديريت پروژه» و فوق دكتري «مديريت تصميم‌گيري» در دانشگاه واترلوي كانادا به پايان برده در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در توضيح تحقيقات ارائه شده در مقاله خود گفت: ‌در حال حاضر، پروژه‌هاي بزرگ عمراني درگير اختلافات فراواني هستند و اين اختلافات، بهره‌برداري از پروژه‌ها را با تاخيرات زيانبار مواجه مي‌كند. علم مذاكره در «مديريت پروژه» به حل اختلافات كمك كرده و ميزان اين اختلافات را به حداقل مي‌رساند؛ به طوري كه نه تنها باعث صرفه‌جويي قابل ملاحظه در وقت و هزينه مي‌شود، بلكه زمينه همكاري بيشتر اعضاي پروژه در شروع سريعتر و با كيفيت‌تر پروژه‌هي مهندسي را فراهم مي‌كند.

عضو هيات علمي دانشكده معماري دانشگاه تهران، عوامل تأخير در اجراي پروژه را شامل منابع مالي، شفاف نبودن و خوب تنظيم نشدن قراردادهاي منعقده، عدم تخصص يكي از عوامل درگير در پروژه‌، شرايط حين اجراي پروژه و مسائل پيش‌بيني نشده برشمرد و گفت: تاخير در پروژه‌ها غالبا منجر به اختلافات بين طرفين شده و مذاكره به عنوان بهترين راه مديريت اختلافات مطرح است. علم مذاكره، علمي پويا و فرامهندسي است و در مقاله‌اي كه به منظور تلفيق طرز تفكر در مدل‌سازي‌هاي پيشرفته روش‌هاي مهندسي مذاكرات و مديريت تعارضات و اختلافات در پروژه‌هاي مهندسي به انجمن علمي «ASCE» ارائه كردم، كوشيدم تا چگونگي تاثيرگذاري علم مذاكره در كاهش اختلافات در پروژه‌هاي بزرگ و روش استفاده خلاقانه از علم روانشناسي در علوم مهندسي را با توجه به تجربيات خود در حوزه «مديريت تصميم‌گيري» نشان دهم.

عضو انستيتو بين‌المللي «مديريت پروژه» ايالت پنسيلوانياي آمريكا، يافته‌هاي خود را حاصل هفت سال سابقه مهندسي و مديريت اجرايي در «كارگاه سد و نيروگاه كارون سه» به عنوان يكي از بزرگترين پروژه‌هاي عمراني كشور و همچنين پروژه‌هاي كاربردي در شهرهاي واترلو و كيچينر و ۲۰ پروژه موردي در مدارس سراسري تورنتو در كانادا دانست و گفت: نتايج مطالعات بر روي اين پروژه‌ها حاكي است مذاكره در پروژه‌ها هيچ گاه با طرز تفكر منفي هر يك از طرفين به نتيجه مطلوب نمي‌رسد و اگر طرفين مذاكره‌كننده، طرز تفكر مثبت و پايداري داشته باشند، نتايج مثبتي هم حاصل مي‌شود.

به گفته وي، بر اساس اين يافته‌ها، در اختلافات پيچيده‌تر در پروژه‌هاي بزرگ، بهترين راهكار، دوري از منفي‌نگري، تجربه از گذشته، نگاه به آينده و حل مشكل به صورت فرايندي با حضور افراد مذاكره‌كننده است.

نتايج اين مقاله در نشريه «ASCE journal of management in Engineering» در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است.

به گزارش ايسنا «ASCE» با قدمتي ۱۵۹ ساله، از جمله انجمن‌هاي علمي مشهور آمريكا در حوزه مهندسي عمران به شمار مي‌رود كه ۳۳ نشريه در حوزه مهندسي عمران را پوشش داده و سالانه بيش از هفت هزار مقاله در قالب اين نشريات را منتشر مي‌كند.

اين انجمن تاكنون ۱۴۱ گردهمايي سالانه برگزار كرده است.

جايزه بهترين مقاله علمي سال ۲۰۱۱ انجمن در حوزه مديريت در مهندسي عمران، طي مراسم ويژه‌اي در ايالت تنسي امريكا به دكتر سعيد يوسفي، عضو هيأت دانشگاه تهران و فوق دكتري «مديريت تصميم‌گيري» از دانشگاه واترلوي كانادا اهدا شد.

طي ۱۵۹ سال گذشته تاكنون دو ايراني برنده جايزه سالانه بهترين مقاله انجمن علمي «ASCE» شده‌اند.


منبع: ایسنا


امیر حسین

[ ۹۰/۱۲/۲۴ ] [ 13:56 ] [ انجمن علمی ]

یک برنامه‌نویس و یک مهندس در یک مسافرت طولانى هوائى کنار یکدیگر در هواپیما نشسته بودند.
برنامه‌نویس رو به مهندس کرد و گفت: مایلى با همدیگر بازى کنیم؟

مهندس که می‌خواست استراحت کند محترمانه عذر خواست و رویش را به طرف پنجره برگرداند و پتو را روى خودش کشید. برنامه نویس دوباره گفت: بازى سرگرم‌کننده‌اى است. من از شما یک سوال می‌پرسم و اگر شما جوابش را نمی‌دانستید ۵ دلار به من بدهید. بعد شما از من یک سوال می‌کنید و اگر من جوابش را نمی‌دانستم من ۵ دلار به شما می‌دهم.

مهندس مجدداً معذرت خواست و چشمهایش را روى هم گذاشت تا خوابش ببرد. این بار، برنامه‌نویس پیشنهاد دیگرى داد. گفت: خوب، اگر شما سوال مرا جواب ندادید ۵ دلار بدهید ولى اگر من نتوانستم سوال شما را جواب دهم ۵٠ دلار به شما می‌دهم. این پیشنهاد چرت مهندس را پاره کرد و رضایت داد که با برنامه‌نویس بازى کند.

برنامه‌نویس نخستین سوال را مطرح کرد: «فاصله زمین تا ماه چقدر است؟
» مهندس بدون اینکه کلمه‌اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه‌نویس داد. حالا نوبت خودش بود.

مهندس گفت: «آن چیست که وقتى از تپه بالا می‌رود ۳ پا دارد و وقتى پائین می‌آید ۴ پا؟
» برنامه‌نویس نگاه تعجب آمیزى کرد و سپس به سراغ کامپیوتر قابل حملش رفت و تمام اطلاعات موجود در آن را مورد جستجو قرار داد. آنگاه از طریق مودم بیسیم کامپیوترش به اینترنت وصل شد و اطلاعات موجود در کتابخانه کنگره آمریکا را هم جستجو کرد. باز هم چیز بدرد بخورى پیدا نکرد. سپس براى تمام همکارانش پست الکترونیک فرستاد و سوال را با آنها در میان گذاشت و با یکى دو نفر هم گپ (chat) زد ولى آنها هم نتوانستند کمکى کنند.

بالاخره بعد از ۳ ساعت، مهندس را از خواب بیدار کرد و ۵٠ دلار به او داد. مهندس مودبانه ۵٠ دلار را گرفت و رویش را برگرداند تا دوباره بخوابد. برنامه نویس بعد از کمى مکث، او را تکان داد و گفت: «خوب، جواب سوالت چه بود؟» مهندس دوباره بدون اینکه کلمه‌اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به برنامه‌نویس داد و رویش را برگرداند و خوابید …

امیر حسین

منبع: مهندسی عمران دانشگاه آذربایجان

[ ۹۰/۱۲/۲۰ ] [ 20:13 ] [ انجمن علمی ]

از مدير موفقي پرسيدند: "راز موفقيت شما چه بود؟" گفت: «دو كلمه» است.

- آن چيست؟

- «تصميم‌هاي درست»

- و شما چگونه تصميم هاي درست گرفتيد؟

- پاسخ «يك كلمه» است!

- آن چيست؟

- «تجربه»

- و شما چگونه تجربه اندوزي كرديد؟

- پاسخ «دو كلمه» است!

- آن چيست؟

- «تصميم هاي اشتباه»

    

   امام علی (ع): شكست، عدم موفقيت نيست؛ شكست يعني تأخير در پيروزي

 

امیر حسین

منبع: وب سایت مدیریتی ایران

[ ۹۰/۱۲/۲۰ ] [ 14:32 ] [ انجمن علمی ]

کلاه فروشی روزی از جنگلی می گذشت. تصمیم گرفت زیر درخت مدتی استراحت کند. لذا کلاه ها را کنار گذاشت و خوابید. وقتی بیدار شد متوجه شد که کلاه ها نیست . بالای سرش را نگاه کرد . تعدادی میمون را دید که کلاه ها را برداشته اند.
فکر کرد که چگونه کلاه ها را پس بگیرد. در حال فکر کردن سرش را خاراند و دید که میمون ها همین کار را کردند. او کلاه را ازسرش برداشت و دید که میمون ها هم از او تقلید کردند. به فکرش رسید… که کلاه خود را روی زمین پرت کند. لذا این کار را کرد. میمونها هم کلاهها را بطرف زمین پرت کردند. او همه کلاه ها را جمع کرد و روانه شهر شد.

سالهای بعد نوه او هم کلاه فروش شد. پدر بزرگ این داستان را برای نوه اش تعریف کرد و تاکید کرد که اگر چنین وضعی برایش پیش آمد چگونه برخورد کند. یک روز که او از همان جنگل گذشت در زیردرختی استراحت کرد و همان قضیه برایش اتفاق افتاد.
او شروع به خاراندن سرش کرد. میمون ها هم همان کار را کردند. او کلاهش را برداشت,میمون ها هم این کار را کردند. نهایتا کلاهش را بر روی زمین انداخت. ولی میمون ها این کار را نکردند.
یکی از میمون ها از درخت پایین آمد و کلاه را از روی زمین برداشت و در گوشی محکمی به او زد و گفت : فکر می کنی فقط تو پدر بزرگ داری.

امیر حسین

منبع: وب سایت مدیریتی ایران

[ ۹۰/۱۲/۲۰ ] [ 14:25 ] [ انجمن علمی ]

۱. اين بستگى دارد به ...... يعنى: جواب سوال شما را نمى دانم!
۲. نحوه عمل دستگاه بسيار جالب است. يعنى: دستگاه كار مى كند و اين براى ما تعجب انگيز است!
۳. اين موضوع پس از روزها تحقيق و بررسى فهميده شد. يعنى: اين موضوع را بطور تصادفى فهميدم!
۴. كاملا انجام شده يعنى: راجع به 10 درصد كار تنها برنامه ريزى شده !
۵. ما تصحيحاتى روى سيستم انجام داديم تا آن را ارتقا دهيم. يعنى: تمام طراحى ما اشتباه بوده و ما از اول شروع كرده ايم!
۶. پروژه بدليل بعضى مشكلات ديده نشده، كمى از برنامه ريزى عقب است. يعنى: تاكنون روى پروژه ديگرى كار مى كرديم!
۷. ما پيشگويى مى كنيم..... يعنى: 90 درصد احتمال خطا مى رود!
۸. اين موضوع در مدارك علمى تعريف نشده. يعنى: تاكنون كسى از اعضا تيم پروژه به اين موضوع فكر نكرده است!
۹. پروژه طورى طراحى شده كه كاملا سيستم بدون نقص كار مى كند. يعنى: هرگونه مشكلات بعدى ناشى از عملكرد غلط اپراتورها ست!
۱۰. تمام انتخاب اوليه به كنار گذاشته شد. يعنى: تنها فردى كه اين موضوع را مى فهميد از تيم خارج شده است!
۱۱. كل كوشش ما براى اينست كه مشترى راضى شود. يعنى: ما آنقدر از زمان بندى عقبيم كه هر چه كه به مشترى بدهيم راضى مى شود!
۱۲. تحويل پروژه براى فصل آخر سال آينده پيش بينى شده است. يعنى: كه تا آن زمان ما مى توانيم مقصر تاخير در اجراى پروژه را كسى از ميان تيم كارفرما پيدا كنيم!
۱۳. روى چند انتخاب بطور همزمان در حال كار هستيم. يعنى: هنوز تصميم نگرفته ايم چه كنيم!
۱۴. تا چند دقيقه ديگر به اين موضوع مى رسيم. يعنى: فراموشش كنيد، الان به اندازه كافى مشكل داريم!
۱۵. حالا ما آماده ايم صحبتهاى شما را بشنويم. يعنى: شما هر چه مى خواهيد صحبت كنيد كه البته تاثيرى در كارى كه ما انجام خواهيم داد ندارد!
۱۶. بعلت اهميت تئورى و عملى اين موضوع...... يعنى: بعلت علاقه من به اين موضوع!
۱۷. سه نمونه جهت مطالعه شما انتخاب شده و آورده شده اند. يعنى: طبيعتا بقيه نمونه ها واجد مشخصاتى كه شما بايد بعد از مطالعه به آن برسيد، نبوده اند!
۱۸. بقيه نتايج در گزارش بعدى ارائه مى شود. يعنى: بقيه نتايج را تا فشار نياوريد نخواهيم داد!
۱۹. ثابت شده كه .... يعنى: من فكر مى كنم كه .....!
۲۰. اين صحبت شما تا اندازه اى صحيح است. يعنى:از نظر من صحبت شما مطلقا غلط است!
۲۱. در اين مورد طبق استاندارد عمل خواهيم كرد. يعنى: ازجزئيات كار اصلا اطلاع نداريد!

امیر حسین

[ ۹۰/۱۲/۱۹ ] [ 14:39 ] [ انجمن علمی ]

 

[ ۹۰/۱۲/۱۹ ] [ 12:0 ] [ انجمن علمی ]
کلیتی درباره گام های علمی ومراحل تولید یک پایان نامه ومقاله علمی شرح داده شد.

.انتخاب تیتر و سوءتیتر

.بیان مساله

.اهمیت موضوع

.اهداف

.مبانی نظری وپیشینه تحقیق

.فرضیه

ليست تكاليف درس روش تحقيق

شماره

سوال

تاريخ

1

انتخاب موضوع اوليه تحقيق

10اسفند

2

باتوجه به شيوه امتياز دهي ليكرد با طراحي جدول  و با استدلال براي هر امتياز به موضوع تحقيق امتياز دهيد.

10اسفند

 

 

 

[ ۹۰/۱۲/۱۴ ] [ 13:15 ] [ انجمن علمی ]
جلسه دوم مدیریت ماشین آلات از صفحه ۱۷تا ۲۱ جزوه تدریس شد.

فیلمی درباره پروژه کانال عربی کشور امارات نمایش داده شد. 

ليست تكاليف درس مديريت ماشين آلات

 

شماره

سوال

تاريخ

1

اندازه خاكريز ناشي از خاكبرداري خندقي با سطح مقطع 50مترمربع در زمين ماسه اي؟(شيب طبيعي زمين 37درجه)

10اسفند

2

حجم خاك قابل پرداخت در فهرست بهاء( راه وباند) از كدام نوع است؟

10اسفند

3

پيشنهاد روش اجرا وماشین آلات مربوط جهت پروژه كانال عربي امارات .

10اسفند

 

[ ۹۰/۱۲/۱۴ ] [ 13:4 ] [ انجمن علمی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

اطلاع رساني مربوط به فعالیت های جاری گروه مهندسي و مديريت ساخت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقيقات تهران که توسط اعضای انجمن علمی آن به روز زسانی می گردد.